Новини

Як вибрати постільну білизну 

20.01.2021
Комфортна постільна білизна

Кожна людина більшу частину свого життя проводить уві сні. Організм відпочиває, відновлюються сили після насиченого робочого дня, підвищуються показники здоров'я. Як вибрати постільну білизну, враховуючи всі нюанси, які позитивно впливають на здоровий сон. Організм уві сні повністю розслабляється, відновлює сили, тому ліжко, правильно підібраний ортопедичний матрац, постільний текстиль, повинні бути кращої якості. Вибираючи постільну білизну, ми повинні розуміти, що це безпосередній контакт з шкірою, тому важливий не тільки зовнішній вигляд, але і натуральність використаних матеріалів, особливо якщо це стосується дитячого сну. Ми поговоримо, як вибрати постільну білизну, наскільки важлива ця покупка для нашого здоров'я і чи можна на ній заощадити.

 Якість постільної білизни 

Вибираючи білизну, ми дивимося на ціну, пробуємо його на дотик і просимо простирадло з резиновою ниткою по низу, адже це зручно. На що ще потрібно звернути увагу, щоб придбаний товар був корисним і зберігав свій зовнішній вигляд після численного прання, особливо це стосується дитячого текстилю. Ключові моменти, на які потрібно звернути увагу вибираючи постільну білизну:

  • Тканина;
  • Щільність;
  • Якість швів;
  • Наявність на подушці і підодіяльнику прихованої блискавки;
  • Резинова вставка по всьому периметру простирадла, а не тільки на кутах;
  • Якість нанесення фарби на полотно.

Постільна білизна може бути різних розмірів, це важливо, правильно підібране простирадло не створюватиме складок, які будуть викликати не тільки дискомфорт, але і червоні сліди-відбитки на тілі, це стосується і наволочки з підодіяльником. Погодьтеся, не хочеться шукати ковдру посеред ночі, тільки тому, що вона загубилася в великому підодіяльнику, або подушка висковзнула з великої наволочки, не маючи зручної блискавки. Стандарти постільної білизни:

  • Полуторна;
  • Євророзмір;
  • Двуспальна;
  • Сімейне.

Вибираючи розмір - важливо знати не тільки заміри ліжка, але і висоту матрацу, інакше простирадло може бути мала. Є ще окремі розміри, спеціально для дитячих ліжечок.

 Матеріал постільної білизни 

Постельное белье из сатина

У нормі організм уві сні потіє, при виборі тканини, потрібно враховувати цей нюанс, вона повинна бути натуральною і «дихати», не викликаючи подразнень на шкірі. При виборі текстилю, краще віддати перевагу льону, шовку або бавовні. Дивіться на щільність тканини, ви ж не хочете, що б вона порвалася після тривалого прання, або тільки тому, що ви уві сні крутитесь. Зазвичай структуру матеріалу і щільність волокон видно неозброєним оком і добре відчувається на дотик.

Як вибрати постільну білизну, орієнтуючись по сезону. Для зимового періоду підійде бязь, батист, льон - ці тканини м'які, теплі і щільні. Комплекти постільної з цього матеріалу добре використовувати для діток.

Шовк і сатин - це легкі тканини з глянцевим блиском, міцні. Таке постільне шикарно виглядає, засинати в цьому ніжно-шовковому царстві одне задоволення, а влітку ви будете відчувати легку прохолоду.

Найчастіше виробники вказують щільність виробу на етикетці. Запам'ятайте, чим більше щільність, тим довше прослужить постільна білизна.

Невелика класифікація щільності тканин:

  • Батист - невелика (20-30 ниток на 1 см3)
  • Льон або бавовна - середня, приблизно 60;
  • Шовк - більше середнього;
  • Сатин - висока, менш 65;

Уважно подивіться на упаковку, виробник повинен вказати:

  • склад тканини;
  • скільки предметів входить в комплект (може бути кілька комплектів наволочок різних розмірів);
  • особливості догляду за виробом (як правильно прати і прасувати).

 Види матеріалу для постільної білизни 

Вибираючи тканину, для постільної білизни ви вибираєте затишок і турботу про ваш організм. Натуральні тканини огорнуть шкіру ніжністю, подарують прекрасні сни, не викликатимуть алергій. Штучні, навпаки, для сну не придатні, вони можуть провокувати алергічну реакцію на шкірі, не "дихають» і неприємно електризуються.

 Асортимент постільних тканин 

Як вибрати постільну білизну виходячи з назви тканини, і що це означає? Перед покупкою домашнього текстилю, слід уважно вивчити всі матеріали, розібратися в особливостях догляду за ними.

1. Бязь

Бавовняна, натуральна тканина в доступній ціновій категорії. Вона відрізняється своєю м'якістю, практичністю і простим доглядом. Виробники пропонують великий асортимент постільної з бязі з різними малюнками. Єдиний мінус цієї тканини – поява скатаних ворсин, але цю проблему легко вирішити за допомогою бюджетної машинки для видалення скатаних ворсин.

2. Батист

Це легка бавовняна тканина, її дотик до шкіри то щось невагоме і ніжне. Така постільна виглядає вишукано і елегантно, більше підходить для використання в літній період.

Мінус такої тканини - низька щільність, це означає, що постільна білизна прослужить не довго. Але, незважаючи на таку характеристику, текстиль для спальні з цієї тканини вибирають на подарунок молодятам.

3. Ситець

Це ідеальна бавовняна тканина не тільки для дорослого постільного, але і дитячого. Вона м'яка і гіпоалергенна. Такий матеріал може бути гладкофарбованим або набивним, тут можна пограти не тільки з колірною гамою, але і текстурою, така білизна буде виглядати шикарно.

У догляді ситець не примхливий, легко переться і швидко сушиться. Цей матеріал щільний, не втратить свій зовнішній вигляд навіть після численного використання.

Окрему увагу слід звернути на ситець-жатку, виглядає оригінально і не потрібно прасувати.

4. Шовк

Блискуча, глянцева тканина, підкорила багатьох. Виглядає таке постільне шикарно, і якісно. Єдиний мінус цього матеріалу - висока ціна, але вона виправдана якістю. Шовк гіпоалергенний, не викликає подразнень, тканина «дихає» і не електризується

Такий матеріал вимагає особливого догляду - машинне прання не підходить, тільки ручне, без використання агресивних пральних порошків, на сонці не рекомендовано сушити, а прасувати краще з виворітної сторони.

5. Поплін

Тканина з цікавою фактурою завдяки полотняному переплетінню великих і тонких ниток. Через різницю в товщині волокон на полотні утворюється невеликий рубчик. Крім фактури матеріал відрізняється гладкістю і легким блиском.

Постільна білизна з попліну красива, практична і невибаглива в догляді.

6. Сатин

Виготовляють такий матеріал з крученої нитки з подвійним плетінням. Складається з 100%, якісної бавовни, але буває і невеликий відсоток синтетики. Матеріал схожий з атласом, мерехтливий відблиск додає особливого шику і романтичних ноток в спальні.

Постільна білизна з сатину легка, «дихає» і практична у догляді. Не викликає алергій, подразнень і не електризується.

7. З ранфорсу

Це сучасний, інноваційний матеріал, розроблений спеціально для пошиття постільної білизни. Матеріал схожий з сатином і бязью, але відрізняється своєю універсальністю. Тканина щільна, гладка, з невеликим блиском і в той же час міцна. Цей матеріал не вимагає особливого догляду, він добре себе показує при пранні в гарячій воді.

Вона відрізняється своєю високою гігроскопічністю, не викликає алергії і не вимагає особливого догляду

 Якість пошиття 

Як вибрати постільну білизну, орієнтуючись на якість швів? Вони повинні бути рівні, інакше, коли ви заправити ліжко, постіль буде виглядати дешево і неохайно. Дивіться не тільки на зовнішні шви, але і внутрішні, край повинен бути прострочений, нитки не повинні стирчати.

Якщо на виробі є вишивка або інші вставки - вони повинні бути прострочені ідеально, що б не дряпати шкіру і не залишати на ній відбитків після тривалого сну.

Зверніть увагу на місця, де є блискавка, в дешевому постільному, такий девайс швидко ламається і пришитий абияк. Її хвостик стирчить, а повзунок такий слабкий, що можна зігнути пальцями.

Якщо ви помітили, що якість швів бажає кращого, але на комплект знижка - краще відмовтеся, це сумнівна економія. Після декількох використань і прання постільна білизна просто розповзеться по швах.

 Запах 

Хороший, якісний текстиль, повинен пахнути тільки новою тканиною і більш нічим. Якщо при відкритті упаковки з ви почуєте відштовхуючий, неприємний запах, питання: « Як вибрати постільну білизну» в цьому випадку повинне відсіятися. Будь-які інші домішки вогкості, хімії або фарби вказують на те, що білизна зроблена не за стандартом або зберігалась в неналежних умовах.

Різкий запах фарби або хімії наштовхує на думку, що такий матеріал буде сильно линяти, і вже після першого прання у вас буде не нове, яскраве постільне, а старе, з затертим малюнком. Хімічний запах може викликати алергію або висипання на шкірі, адже контакт з шкірою буде безпосередньо прямий.

Як вибрати постільну білизну і перевірити перед покупкою якість і стійкість яскравої фарби? Добре потріть долонею по малюнку, якщо ніяких слідів не залишилося - можете сміливо брати. Ще один нюанс, чим вище температура, при якій можна прати виріб, тим більша ймовірність, що воно не злиняє і фарба стійка.

 Догляд за постільною білизною 

Після важкого робочого дня, прийнявши теплу ванну приємно лягти в теплу, затишну постіль, яка пахне свіжістю, і розслабиться. Уві сні ми потіємо, на ліжку можуть залишатися ороговілі клітини, а на подушці волосся і сальні виділення, це все природні процеси здорового організму. Вчені рекомендують прати білизну не рідше одного разу на два тижні, можна і раз в тиждень, при необхідності.

Що б комплект нового простирадла і наволочок ще довго радував погляд, недостатньо його просто випрати. На кожній упаковці постільної виробник вказує особливості догляду за ним, це дуже важливо, що б зберегти зовнішній вигляд білизни і термін її експлуатації.

Уважно читайте інструкцію, де вказано спосіб прання (ручна або в машинці), температурний режим води (в гарячій воді деякі тканини або малюнки на них можуть линяти), прасування. Віджимати білизну краще на мінімальних обертах і не використовувати сушіння в машинці. Найкраще гарненько розправити постіль і вивішати на вулиці, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Єдиної інструкції по догляду за білизною немає, все залежить від типу тканин, які ми розібрали вище.

Порошок краще використовувати не агресивний, а той який з легкістю розчиняється в холодній воді і не залишає білих плям, так само при пранні можна додавати кондиціонер для білизни, це додасть не тільки м’якість тканині, але і легкий, приємний аромат.